Bijeli rasisti u SAD podstiču na širenje koronavirusa među nebijelcima
https://balkan.sahartv.ir/vijesti/svijet-i304509-bijeli_rasisti_u_sad_podstiču_na_širenje_koronavirusa_među_nebijelcima
SaharTV – Bijeli rasisti diskutovali su o korištenju koronavirusa kao biološkog oružja za napade na nebijele susjede, prema Američkog agenciji za sprovođenje zakona.
(last modified 2026-04-07T17:35:01+00:00 )
Mar 23, 2020 04:33 Europe/Sarajevo
  • Bijeli rasisti u SAD podstiču na širenje koronavirusa među nebijelcima

SaharTV – Bijeli rasisti diskutovali su o korištenju koronavirusa kao biološkog oružja za napade na nebijele susjede, prema Američkog agenciji za sprovođenje zakona.

Koristeći kodirane poruke na društvenoj mreži Telegram, oni su razgovarali o provođenju što više vremena na javnim mjestima „s neprijateljima“, kako bi prenijeli virus, saopštila je Agencija.

Oni su također planirali namjerno širenje virusa ostavljajući pljuvačku na štekama od vrata i dugmadima u liftovima u vladinim uredima.

„Bijeli rasno motivirani nasilni ekstremisti nedavno su komentarisali koronavirus, rekavši da je njihova dužnost da ga šire, ukoliko bilo kod njih bude zaražen“, navodi se u saopštenju.