Libanonski zvaničnik: Ne bojim se američkih sankcija
https://balkan.sahartv.ir/vijesti/zapadna_azija-i308157-libanonski_zvaničnik_ne_bojim_se_američkih_sankcija
SaharTV – Nakon što je objavljen izvještaj u vezi s mogućim uvođenjem sankcija generalnom direktoru libanonskog sigurnosnog aparata, on je istakao da se zarad libanonskih interesa ne boji ničega.
(last modified 2026-04-07T17:35:01+00:00 )
Nov 15, 2020 14:46 Europe/Sarajevo
  • Libanonski zvaničnik: Ne bojim se američkih sankcija

SaharTV – Nakon što je objavljen izvještaj u vezi s mogućim uvođenjem sankcija generalnom direktoru libanonskog sigurnosnog aparata, on je istakao da se zarad libanonskih interesa ne boji ničega.

Abbas Ibrahim je u reakciji na vijesti koje ukazuju na to da bi mu Sjedinjene Američke Države mogle uvesti sankcije rekao da je o tome čitao u američkim novinama te da nije iznenađen.

„Vjerovatno Vašington nije zadovoljan mojom ulogom u regionu, ali ja je se nikada neću odreći, a libanonske interese uzimam kao svoj prioritet“ – rekao je.

On je odbacio mogućnost da mu Vašington sankcije želi uvesti zbog stajališta prema Hezbollahu.

Ranije su mediji objavili da se ime Abbasa Ibrahima nalazi na listi osoba kojima SAD želi uvesti sankcije zbog povezanosti s libanonskim pokretom otpora Hezbollah.