Cionistički ministar: Sprovest ćemo aneksiju i bez Palestinaca
https://balkan.sahartv.ir/vijesti/zapadna_azija-i306087-cionistički_ministar_sprovest_ćemo_aneksiju_i_bez_palestinaca
SaharTV – Ministar rata cionističkog režima je rekao da ukoliko Palestinci ne budu spremni na razgovore o aneksiji Zapadne Obale, Tel Aviv će plan sprovesti bez njih.
(last modified 2026-04-07T17:35:01+00:00 )
Jun 24, 2020 11:30 Europe/Sarajevo
  • Cionistički ministar: Sprovest ćemo aneksiju i bez Palestinaca

SaharTV – Ministar rata cionističkog režima je rekao da ukoliko Palestinci ne budu spremni na razgovore o aneksiji Zapadne Obale, Tel Aviv će plan sprovesti bez njih.

Cionistički mediji danas izvještavaju da je Benni Gantz, ministar rata cionističkog režima i Netanjahuov koalicioni partner, jučer u razgovoru s novinarima rekao da će taj režim nastaviti sa sprovođenjem plana o aneksiji dijelova palestinske Zapadne Obale.

„Tel Aviv će bez Palestinaca nastaviti svo put, ukoliko oni ne budu spremni za pregovore na temu pripajanja“ – prenose izraelski mediji njegove riječi.

Cionistički ministar također je ustvrdio da je „ukoliko bude potrebno, spreman otići u posjetu Mahmudu Abbasu, kako bi ga ubijedio u vezi sa sprovođenjem plana o pripajanju, odnosno sporazuma stoljeća“.

„Nećemo čekati na Palestince. Palestinci odbacuju pregovore, te su ostali u svom katastrofalnom stanju“ – drsko je kazao Gantz.

Cionistički režim u okviru američkog sporazuma stoljeća namjerava sebi pripojiti najmanje 30 posto teritorije okupirane Zapadne Obale, čemu se osim Palestinaca, protivi većina zemalja i organizacija na svijetu.