Virus okupacije opasniji od korone
https://balkan.sahartv.ir/vijesti/zapadna_azija-i304927-virus_okupacije_opasniji_od_korone
SaharTV – Šef Komisije za slobode na palestinskim teritorijama pod okupacijom iz 1948.god. rekao je da je uticaj virusa okupacije cionističkog režima na Al-Aksu gori od koronavirusa.
(last modified 2026-04-07T17:35:01+00:00 )
Apr 19, 2020 08:29 Europe/Sarajevo
  • Virus okupacije opasniji od korone

SaharTV – Šef Komisije za slobode na palestinskim teritorijama pod okupacijom iz 1948.god. rekao je da je uticaj virusa okupacije cionističkog režima na Al-Aksu gori od koronavirusa.

Kemal Hatib je kazao da su se zločini cionističkog režima Izraela povećali zloupotrebom situacije vezane za epidemiju koronavirusa.

Prema izvještaju palestinske novinske agencije Šahab, Hatib je kazao:

„Okupacijski virus opasniji je od koronavirusa po džamiju Al-Aksa“, pojašnjavajući da se vrata te svete džamije stalno zatvaraju i da se zabranjuje obavljanje namaza u njoj.

Džamija Al-Aksa predmet je opsade, judaizacije i nastojanja cionista da na njenim ruševinama izgrade vlastiti hram, „ali Palestinci neće napustiti njenu odbranu“, rekao je palestinski zvaničnik.

Ranije je Ured za vakufe grada Kudsa (Istočni Jerusalem) saopštio da se do daljnjeg zabranjuje klanjanje namaza u Al-Aksi, s ciljem sprječavanja širenja virusa korona.