Dio američke koalicije povukao se iz baze na zapadu Iraka
https://balkan.sahartv.ir/vijesti/zapadna_azija-i304300-dio_američke_koalicije_povukao_se_iz_baze_na_zapadu_iraka
SaharTV – Sigurnosni izvori u Iraku javljaju da se dio snaga međunarodne koalicije pod vodstvom Sjedinjenih Američkih Država povukao iz vojne baze u pokrajini Al-Anbar, na zapadu Iraka.
(last modified 2026-04-07T17:35:01+00:00 )
Mar 09, 2020 10:28 Europe/Sarajevo
  • Dio američke koalicije povukao se iz baze na zapadu Iraka

SaharTV – Sigurnosni izvori u Iraku javljaju da se dio snaga međunarodne koalicije pod vodstvom Sjedinjenih Američkih Država povukao iz vojne baze u pokrajini Al-Anbar, na zapadu Iraka.

„Dio snaga međunarodne koalicije pod vodstvom Sjedinjenih Američkih Država, povukao se iz vojne baze na jugu Al-Kaima, sa svom svojom opremom“ – rekao je irački izvor za televiziju Al-Sumaria.

Snage su se povukle iz baze na željezničkoj stanici Al-Fusfat, a bile su sačinjene od državljana SAD, Norveške i Danske.

Vojna oprema snaga koje su napustile baze prebačena je u zračnu bazu Ain al-Assad.

Danas je još jedan sigurnosni izvor, čije ime nije otkriveno, rekao da su u Ain al-Assad sletjeli avioni s američkim vojnicima i vojnim savjetnicima, kao i vojnom opremom. Njihov tačan broj nije poznat, ali se pretpostavlja da se radi o novoj ratnoj opremi.