Nakon 13 godina, polijetanje iračkih bombardera iz vojne baze Ein Al Ased
https://balkan.sahartv.ir/vijesti/zapadna_azija-i246601-nakon_13_godina_polijetanje_iračkih_bombardera_iz_vojne_baze_ein_al_ased
SAHARTV - Trinaest godina nakon pada iračke diktature, nakon što su bazu Ein Al Ased koristili američki bojni avioni, danas je pet iračkih bombardera poletjelo iz ove baze.
(last modified 2026-04-07T17:35:01+00:00 )
Sep 14, 2016 13:46 Europe/Sarajevo
  • Nakon 13 godina, polijetanje iračkih bombardera iz vojne baze Ein Al Ased

SAHARTV - Trinaest godina nakon pada iračke diktature, nakon što su bazu Ein Al Ased koristili američki bojni avioni, danas je pet iračkih bombardera poletjelo iz ove baze.

Prema pisanju televizijskog kanala Al Gadir, jedan od iračkih izvora prenosi da su isti avioni poletjeli u akciju čišćenja područja u okolini Ramadija, područja Al Bagdadi i Hejt.

Ova vojna baza je padom diktature Sadama Husejna, pala u ruke oružanih snaga Sjedinjenih Američkih Država. Potom, od 2011. godine, ista se koristila za akcije protiv DAIŠ-a američke koalicije, a tu svrhu ona ima i danas.