DAIŠ izgubio 40 posto teritorije koju je ranije držao u Iraku
https://balkan.sahartv.ir/vijesti/zapadna_azija-i230020-daiŠ_izgubio_40_posto_teritorije_koju_je_ranije_držao_u_iraku
SAHAR TV- Iračka vlada je saopćila je da je smanjeno prisusutvo pripadnika terorističke grupe DAIŠ u mnogim dijelovima Iraka, sa 40 posto smanjeno je na 14 posto.
(last modified 2026-04-07T17:35:01+00:00 )
May 12, 2016 02:12 Europe/Sarajevo
  • DAIŠ izgubio 40 posto teritorije koju je ranije držao u Iraku

SAHAR TV- Iračka vlada je saopćila je da je smanjeno prisusutvo pripadnika terorističke grupe DAIŠ u mnogim dijelovima Iraka, sa 40 posto smanjeno je na 14 posto.

Reuters prenosi da je Seid El Hadisi, glasnogovornik iračke vlade u jučerašnjem saopćenju za javnost rekao da je zbog uspješnih vojnih akcija iračke vojske preuzeto više od dvije trećine teritorija iz ruku DAIŠ-a. Iračka vojska uz pomoć narodnih dobrovoljačkih komiteta i Pišmerga ostvarili su velike uspjehe tokom protekle godine u borbi protiv DAIŠ-a. El Ramadi, Tikrit i Bidži su glavni gradovi koji su oslobođeni iz ruku pripadnika teroristička grupe DAIŠ. Zbog velikog poraza koji je nanijet DAIŠ-u , teroristi su izgubili velika naftna polja, što je doprinijelo smanjenu novčanih primanja.