Amerika nema ulogu u akcijama oslobođenja juga Samarre
https://balkan.sahartv.ir/vijesti/zapadna_azija-i218803-amerika_nema_ulogu_u_akcijama_oslobođenja_juga_samarre
SAHAR TV - Vojna uprava Iraka je izjavila: "Amerika nema ulogu u akcijama oslobođenja juga Samarre."
(last modified 2026-04-07T17:35:01+00:00 )
Mar 02, 2016 14:21 Europe/Sarajevo
  • Amerika nema ulogu u akcijama oslobođenja juga Samarre

SAHAR TV - Vojna uprava Iraka je izjavila: "Amerika nema ulogu u akcijama oslobođenja juga Samarre."

General Jahja Al Zabidi, glasnogovornik iračke vojne uprave Iraka je na konferenciji sa novinarima u Bagdadu je kazao: "Uskoro će se odviti akcije potpunog oslobođenja Samarre i Al Anbara."

On je u nastavku rekao: "U posljednjih nekoliko dana oslobođeneo je preko 150 porodica iz ruku terorističkih skupina."

On je rekao: "Uskoro će se desiti akcije oslobađanja Al Anbara i Samarre, koje su se planirale već nekoliko sedmica. U ovim akcijama će učestvovati vojska, policija, i druge sigurnosne snage Iraka."

Kako prenose mediji, ove akcije su već počele. Irački izvori prenose da su akcije započete jučer.