Povećanje gladi među starijima u Americi
https://balkan.sahartv.ir/vijesti/svijet-i309104-povećanje_gladi_među_starijima_u_americi
SaharTV – Glad u Sjedinjenim Američkim Državama u vremenu koronavirusa postala je ozbiljna kriza.
(last modified 2026-04-07T17:35:01+00:00 )
Jan 16, 2021 04:06 Europe/Sarajevo
  • Povećanje gladi među starijima u Americi

SaharTV – Glad u Sjedinjenim Američkim Državama u vremenu koronavirusa postala je ozbiljna kriza.

Kako javlja američki TV kanal NBC, broj gladnih osoba u gradu Njujorku se udvostručio, te od svakih pet osoba jedna gladuje.

Prema izvještaju NBC-a, prije pandemije koronavirusa, oko 5 miliona i 300 hiljada osoba u Sjedinjenim Američkim Državama bilo je pogođeno glađu, dok se brojka naglo povećava u vremenu pandemije, te sve veći broj građana treba obroke.

U Njujorku organizacija „Meals On Wheels“ dnevno podijeli 20 hiljada obroka.

Iz organizacije poručuju da stariji građani najviše pate od neuhranjenosti, jer nisu sposobni da se brinu sami za sebe i vode samostalan život.

„Oni kojima mi dajemo obroke su oni koji su izgradili naš grad. Mi imamo moralnu odgovornost da im obezbijedimo prehrambene namirnice“ – kazali su iz dobrotvorne organizacije.