Rusija će povećati vojnu saradnju s Iranom nakon što istekne embargo
https://balkan.sahartv.ir/vijesti/svijet-i307818-rusija_će_povećati_vojnu_saradnju_s_iranom_nakon_što_istekne_embargo
SaharTV – Glasnogovornica Ministarstva vanjskih poslova Rusije rekla je da će Moskva razmotriti vojnu tehničku saradnju s Iranom u skladu sa zajedničkim interesima, nakon što istekne UN-ov embargo na oružje Teheranu.
(last modified 2026-04-07T17:35:01+00:00 )
Oct 17, 2020 10:05 Europe/Sarajevo
  • Rusija će povećati vojnu saradnju s Iranom nakon što istekne embargo

SaharTV – Glasnogovornica Ministarstva vanjskih poslova Rusije rekla je da će Moskva razmotriti vojnu tehničku saradnju s Iranom u skladu sa zajedničkim interesima, nakon što istekne UN-ov embargo na oružje Teheranu.

Maria Zakharova je kazala da će nakon što embargo istekne, početi tehnička saradnja dvaju zemalja na osnovu interesa naroda Moskve i Teherana.

Ona je podsjetila da Vijeće sigurnosti UN-a nije uvelo embargo na naoružanje Iranu 2015.god, nego da se Iran dobrovoljno podvrgao određenim restrikcijama kao znak dobre volje za potpisivanje nuklearnog sporazuma.

„Sve strane uključene u iranski nuklearni program od samog početka su bile svjesne da nema povezanosti između ograničenja na kupoprodaju oružja i rješenja pitanja vezanih za nuklearni program Teherana“ – rekla je Zakharova.