Kinezi priznali da je u Wuhanu umrlo duplo više ljudi
https://balkan.sahartv.ir/vijesti/svijet-i304889-kinezi_priznali_da_je_u_wuhanu_umrlo_duplo_više_ljudi
SaharTV - Gradske vlasti u Wuhanu objavile su da je od koronavirusa u tom gradu umrlo 1290 ljudi više nego što je objavljeno u statistikama.
(last modified 2026-04-07T17:35:01+00:00 )
Apr 17, 2020 03:49 Europe/Sarajevo
  • Kinezi priznali da je u Wuhanu umrlo duplo više ljudi

SaharTV - Gradske vlasti u Wuhanu objavile su da je od koronavirusa u tom gradu umrlo 1290 ljudi više nego što je objavljeno u statistikama.

Prema tim novim podacima u Wuhanu je od koronavirusa umrlo ukupno 3869 ljudi, a novim izračunima povećan je i ukupan broj zaraženih koji iznosi 50.333. U tom gradu se sredinom studenog virus prvi put pojavio na tržnici s hranom, prenosi Index.

Kinezi tvrde da su propustili točan broj mrtvih jer je na početku epidemije dosta ljudi preminulo kod kuće i bez adekvatne medicinske pomoći, ali se tad još nije znao uzrok smrti.

Na vrhuncu epidemije zdravstveni djelatnici bili su zatrpani poslom pa nisu na vrijeme javili nove podatke, a neke su i očito zaboravili. Smrtni listovi nisu bili točno popunjeni, a i problem je što je dio bolnica u privatnom vlasništvu pa je unos podataka kasnio.

"Objavom novih podataka želimo pokazati da smo odgovorni i da se u Kini sve u vezi koronavirusa radilo transparentno i koliko je moguće točno", stoji u službenom priopćenju kineske vlade.

(Vijesti.ba)