U SAD zbog koronavirusa bez posla ostalo 6,6 miliona ljudi
https://balkan.sahartv.ir/vijesti/svijet-i304676-u_sad_zbog_koronavirusa_bez_posla_ostalo_6_6_miliona_ljudi
SaharTV - U SAD bez posla je usljed pandemije korona virusa ostalo 6,6 miliona radnika.
(last modified 2026-04-07T17:35:01+00:00 )
Apr 02, 2020 13:54 Europe/Sarajevo
  • U SAD zbog koronavirusa bez posla ostalo 6,6 miliona ljudi

SaharTV - U SAD bez posla je usljed pandemije korona virusa ostalo 6,6 miliona radnika.

Više od 6,6 miliona Amerikanaca prijavilo se za pomoć u slučaju nezaposlenosti, a to je daleko više od rekordno visokog nivoa onih koji su ostali bez posla prošle sedmice. To je znak da se otpuštanja usred koronavirusa ubrzavaju, navodi AP.

Ujedno, to je i signal da SAD tonu u recesiju, a veliki broj preduzeća u inostranstvu također je zatvoren.