SAD uvele sankcije na iransku pomorsku mrežu
https://balkan.sahartv.ir/vijesti/svijet-i300980-sad_uvele_sankcije_na_iransku_pomorsku_mrežu
SaharTV - Sjedinjene Američke Države uvele su sankcije iranskoj pomorskoj mreži – nekoliko tankera, kompanija i osiguravajućih firmi – optužujući ih da prevoze Siriji milione barela nafte.
(last modified 2026-04-07T17:35:01+00:00 )
Sep 04, 2019 17:32 Europe/Sarajevo
  • SAD uvele sankcije na iransku pomorsku mrežu

SaharTV - Sjedinjene Američke Države uvele su sankcije iranskoj pomorskoj mreži – nekoliko tankera, kompanija i osiguravajućih firmi – optužujući ih da prevoze Siriji milione barela nafte.

Sankcije su uvedene danas za 16 subjekata, 10 osoba, uključujući i bivšeg ministra nafte, i 11 plovila, dok Vašington i dalje vodi svoju kampanju maksimalnog pritiska protiv Teherana.

„Danas smo uveli sankcije. Bit će još sankcija u budućnosti. Ne možemo jasnije reći da smo predani kampanji maksimalnog pritiska i ne želimo imati nikakve izuzetke ili oslobađanja od njih“ – rekao je Brian Hook, američki predstavnik za pitanja Irana.

U utorak su SAD uvele sankcije i na iranski svemirski program, i dva istraživačka instituta.

Ašington tvrdi da ta mjera ima za cilj da spriječi Iran da se domogne nuklearnog oružja. Teheran stalno ponavlja kako su njegovi nuklearni i svemirski programi isključivo mirnodopski.