IRAKĆI: IRAN NEĆE SARAĐIVATI SA ONIMA KOJI SU NAPALI NAŠ NAROD
https://balkan.sahartv.ir/vijesti/iran-i328368-irakĆi_iran_neĆe_saraĐivati_sa_onima_koji_su_napali_naŠ_narod
Ministar vanjskih poslova Islamske Republike Iran sejjid Abbas Irakći je na platformi X napisao: "Iran je zahvalan na pozivu egipatskog predsjednika El-Sisija da prisustvuje samitu u Šarm-u Šejhu.
(last modified 2026-04-07T17:35:01+00:00 )
Oct 13, 2025 05:18 Europe/Sarajevo
  • IRAKĆI: IRAN NEĆE SARAĐIVATI SA ONIMA KOJI SU NAPALI NAŠ NAROD

Ministar vanjskih poslova Islamske Republike Iran sejjid Abbas Irakći je na platformi X napisao: "Iran je zahvalan na pozivu egipatskog predsjednika El-Sisija da prisustvuje samitu u Šarm-u Šejhu.

Ministar vanjskih poslova Islamske Republike Iran sejjid Abbas Irakći je na platformi X napisao: "Iran je zahvalan na pozivu egipatskog predsjednika El-Sisija da prisustvuje samitu u Šarm-u Šejhu. Uprkos želji za diplomatskim angažmanima, ni predsjednik Mesud Pezeškijan ni ja ne možemo se angažovati s onima koji su napali iranski narod i nastavljaju nas prijetiti i sankcionirati." On je dalje dodao: „Međutim, Iran pozdravlja svaku inicijativu koja okončava izraelski genocid u Gazzi i vodi do protjerivanja okupacijskih snaga.“ Ministar vanjskih poslova je pojasnio: „Iran je oduvijek bio i bit će ključna snaga za mir u regiji. Za razliku od genocidnog izraelskog režima, Iran ne traži beskrajne ratove, posebno na štetu svojih navodnih saveznika, već traži trajni mir, prosperitet i saradnju.“