Iranski ministar: Najteži val koronavirusa je iza nas
https://balkan.sahartv.ir/vijesti/iran-i311237-iranski_ministar_najteži_val_koronavirusa_je_iza_nas
SaharTV – Ministarstvo zdravlja Islamske Republike Iran rekao je da je najteži val koronavirusa u toj zemlji prevaziđen.
(last modified 2026-04-07T17:35:01+00:00 )
May 17, 2021 02:17 Europe/Sarajevo
  • Iranski ministar: Najteži val koronavirusa je iza nas

SaharTV – Ministarstvo zdravlja Islamske Republike Iran rekao je da je najteži val koronavirusa u toj zemlji prevaziđen.

Said Namaki je u televizijskom obraćanju zahvalio građanima Irana na poštivanju epidemioloških protokola tokom obilježavanja svetih noći Lejletu-l-Kadra u mjesecu Ramazanu, kao i tokom obavljanja bajram-namaza.

„Uz Božiju pomoć i danonoćni trud zdravstvenih radnika, iza sebe smo ostavili jedan od najtežih talasa epidemije koronavirusa“ – rekao je on podsjećajući da je četvrti val koronavirusa u Iranu izazvalo širenje britanskog soja virusa.

Kazao je da je od 301 crvene zone taj broj sada sveden na samo 3, što je veliko postignuće.

Iran u sprovođenju mjera za suzbijanje širenja virusa gradove dijeli na nekoliko zona, od kojih crvena pokazuje najteže pogođeno područje, a plava najlakše.