Iran će zaposliti 20 000 medicinskih sestara
https://balkan.sahartv.ir/vijesti/iran-i308683-iran_će_zaposliti_20_000_medicinskih_sestara
SaharTV – Iranski ministar zdravstva, Said Namaki, rekao je da to ministarstvo namjerava zaposliti dodatnih 20 hiljada medicinskih sestara i bolničara kako bi se ispunile potrebe medicinskog sektora u okolnostima koronavirusa.
(last modified 2026-04-07T17:35:01+00:00 )
Dec 21, 2020 12:29 Europe/Sarajevo
  • Iran će zaposliti 20 000 medicinskih sestara

SaharTV – Iranski ministar zdravstva, Said Namaki, rekao je da to ministarstvo namjerava zaposliti dodatnih 20 hiljada medicinskih sestara i bolničara kako bi se ispunile potrebe medicinskog sektora u okolnostima koronavirusa.

Povodom „Dana bolničara“ koji je održan u teheranskoj bolnici Masih Danešvari, ministar je rekao da je medicinski kadar izvršio obavio svoje dužnosti savršeno u teškom vremenu, a više od 100 je izgubilo svoje živote.

Masih Danešvari je prva bolnica u Iranu koja je objavila spremnost da hospitalizuje pacijente s koronavirusom.

Najavljujući zaposlenje još 20 hiljada medicinskih sestara i bolničara, Namaki je podsjetio da u Iranu trenutno radi 145 hiljada bolničara, a da ih je oko 60 hiljada bilo zaraženo koronavirusom.