Iranska organizacija za atomsku energiju reagovala na sankcionisanje svojih stručnjaka
https://balkan.sahartv.ir/vijesti/iran-i305642-iranska_organizacija_za_atomsku_energiju_reagovala_na_sankcionisanje_svojih_stručnjaka
SaharTV – Organizacija za atomsku energiju IR Iran izdala je saopštenje nakon što su Sjedinjene Američke Države uvele nove sankcije dvojici stručnjaka za atomsku energiju.
(last modified 2026-04-07T17:35:01+00:00 )
May 28, 2020 16:31 Europe/Sarajevo
  • Iranska organizacija za atomsku energiju reagovala na sankcionisanje svojih stručnjaka

SaharTV – Organizacija za atomsku energiju IR Iran izdala je saopštenje nakon što su Sjedinjene Američke Države uvele nove sankcije dvojici stručnjaka za atomsku energiju.

U svom saopštenju, Organizacija je taj potez američkih vlasti nazvala nemudrim i pokazateljem nastavka neprijateljskog pristupa SAD-a prema „ponosnim borcima na putu napretka i jačanja islamskog Irana“.

Također, u saopštenju se ističe da uvođenje sankcija iranskim učenjacima i stručnjacima neće poljuljati volju mladih Iranaca, nego će, naprotiv ojačati trud i nastojanje, a oslabiti položaj iranskih neprijatelja na svjetskoj sceni.

Iranski istraživači i stručnjaci, posebno na polju atomske energije, takve uzaludne poteze vide kao neuspjeh neprijatelja, i kao svoj dokaz časti i ponosa, navodi se u saopštenju.