Memorandum o saradnji Ministarstva energetike Irana i britanskog jamstvenog fonda za izvoz
https://balkan.sahartv.ir/vijesti/iran-i238483-memorandum_o_saradnji_ministarstva_energetike_irana_i_britanskog_jamstvenog_fonda_za_izvoz
SAHARTV - Ministarstvo energetike Irana i britanski jamstveni fond za izvoz su potpisali memorandum o saradnji.
(last modified 2026-04-07T17:35:01+00:00 )
Jul 13, 2016 03:24 Europe/Sarajevo
  • Memorandum o saradnji Ministarstva energetike Irana i britanskog jamstvenog fonda za izvoz

SAHARTV - Ministarstvo energetike Irana i britanski jamstveni fond za izvoz su potpisali memorandum o saradnji.

Memorandum o saradnji je potpisan na zvaničnoj ceremoniji u Londonu kojoj je prisustvovao ministar energetike Irana, Hamid Ćitćijan.

Memorandum se odnosi na saradnju u domenu hidraulike i energije.

Ministar energetike Irana je nakon potpisanog memoranduma u obraćanju novinarima rekao da je on postao moguć nakon postizanja Zajedničkog akcionog plana (BARDŽAM).

Po njegovim riječima, implementacija BARDŽAM-a je omogućila proširenje saradnje Irana sa drugim zemljama.

Hamid Ćitćijan je doputovao u Veliku Britaniju na čelu visoke delegacije Irana u cilju animiranja investitora ove zemlje za ulaganja u Iran i proširenje bilateralne saradnje.