Bivši ministar zdravlja Džeremi Hant imenovan za novog britanskog šefa diplomatije
https://balkan.sahartv.ir/vijesti/evropa-i294319-bivši_ministar_zdravlja_džeremi_hant_imenovan_za_novog_britanskog_šefa_diplomatije
BIVŠI britanski ministar zdravlja Džeremi Hant imenovan je danas za novog ministra spoljnih poslova poslije ostavke Borisa Džonsona, saopštio je Dauning strit.
(last modified 2026-04-07T17:35:01+00:00 )
Jul 09, 2018 18:12 Europe/Sarajevo
  • Foto/Twitter: Džeremi Hant
    Foto/Twitter: Džeremi Hant

BIVŠI britanski ministar zdravlja Džeremi Hant imenovan je danas za novog ministra spoljnih poslova poslije ostavke Borisa Džonsona, saopštio je Dauning strit.

"Kraljica je sa zadovoljstvom odobrila imenovanje Džeremija Hanta za ministra spoljnih poslova i Komonvelta", navodi se u saopštenju, prenosi agencija Frans pres.

Ministri za Bregzit i spoljne poslove, Dejvid Dejvis i Boris Džonson, podnijeli su danas ostavke nezadovoljni planom premijerke o budućim odnosima Brisela i Londona o čemu je u petak navodno postignuta saglasnost na maratonskom sastanku kabineta.

Novi ministar za Bregzit je evroskeptik Dominik Rab.

Hant je bio za ostanak Britanije u okviru Evropske unije u kampanji uoči referenduma 2016. godine, prenosi Beta.