EU će se pridržavati sporazuma s Iranom, bez sankcija
„Sve dok Iran nastavlja da primjenjuje sve obaveze iz nuklearnog sporazuma...EU će ostati posvećena punoj i efikasnoj primjeni nuklearnog sporazuma”, ističe se u zajedničkom saopštenju 28 vlada EU.
Evropska unija će se pridržavati nuklearnog sporazuma s Iranom bez obzira na odluku američkog predsjednika Donalda Trampa da SAD izađu iz sporazuma i Teheranu neće biti uvedene nikakve sankcije EU, navedeno je danas u saopštenju EU.
„Sve dok Iran nastavlja da primjenjuje sve obaveze iz nuklearnog sporazuma...EU će ostati posvećena punoj i efikasnoj primjeni nuklearnog sporazuma”, ističe se u zajedničkom saopštenju 28 vlada EU, prenijela je agencija Rojters.
„Ukidanje sankcija povezanih s nuklearnih programom je suštinski dio sporazuma...EU naglašava svoju posvećenost u obezbjeđivanju da to može da bude nastavljeno”, navedeno je u saopštenju EU.
Tramp je saopštio da se SAD povlače iz nuklearnog sporazuma sa Iranom i da će ponovo uvesti sankcije Teheranu, i to „najvišeg stepena”.
Američki predsjednik je upozorio da bi i druge zemlje mogle biti sankcionisane.
Tramp je potpisao predsjednički memorandum o povlačenju iz međunarodnog sporazuma postignutog 2015. godine.
(Tanjug)