Brisel: Zbog isparavanja otrovne supstance hospitalizirano 15 uposlenika u zgradi EU
https://balkan.sahartv.ir/vijesti/evropa-i279459-brisel_zbog_isparavanja_otrovne_supstance_hospitalizirano_15_uposlenika_u_zgradi_eu
BRISEL (AA) – Zbog isparavanja hemijskih supstanci u zgradi Evropske unije (EU) u Briselu hospitalizirano je 15 osoba, javlja Anadolu Agency (AA).
(last modified 2026-04-07T17:35:01+00:00 )
Oct 14, 2017 06:46 Europe/Sarajevo
  • Brisel: Zbog isparavanja otrovne supstance hospitalizirano 15 uposlenika u zgradi EU
    Brisel: Zbog isparavanja otrovne supstance hospitalizirano 15 uposlenika u zgradi EU

BRISEL (AA) – Zbog isparavanja hemijskih supstanci u zgradi Evropske unije (EU) u Briselu hospitalizirano je 15 osoba, javlja Anadolu Agency (AA).

Otrovni dim izbio je u jutarnjim satima u kuhinji nakon čega je na mjesto događaja upućen veliki broj ambulantnih i vatrogasnih vozila kao i policijska patrola.

 

Hospitalizirano je 15 osoba, a evakuisana je zgrada EU. Iz Vijeća EU saopćeno je da je do pojave otrovnog dima došlo zbog kvara na sistemu za ventilaciju. Potvrdili su da su hospitalizirani uposlenici u kuhinji.

 

Dodali su da je u toku istraga o ovom događaju koji neće spriječiti održavanje Samita lidera EU, planiranog naredne sedmice.