RS: Za tri dana deset osoba preminulo od posljedica gripe
https://balkan.sahartv.ir/vijesti/bih-i299190-rs_za_tri_dana_deset_osoba_preminulo_od_posljedica_gripe
UKC RS prijavio je pet pacijenata a bolnice u Doboju, Bijeljini, Istočnom Sarajevu, Trebinju i Psihijatrijska bolnica u Sokocu prijavile su po jednog preminulog pacijenta
(last modified 2026-04-07T17:35:01+00:00 )
Feb 04, 2019 15:44 Europe/Sarajevo
  • RS: Za tri dana deset osoba preminulo od posljedica gripe

UKC RS prijavio je pet pacijenata a bolnice u Doboju, Bijeljini, Istočnom Sarajevu, Trebinju i Psihijatrijska bolnica u Sokocu prijavile su po jednog preminulog pacijenta

Institutu za javno zdravstvo Republike Srpske danas je prijavljeno da je u periodu od 1. do 3. februara deset pacijenata preminulo od posljedica teških akutnih respiratornih infekcija, javlja Anadolu Agency (AA).

"Univerzitetski klinički centar RS prijavio je pet, dok su bolnice u Doboju, Bijeljini, Istočnom Sarajevu, Trebinju te Psihijatrijska bolnica u Sokocu prijavile po jednog preminulog pacijenta. Radi se o osobama koje su bile teški hronični bolesnici, sa više komorbiditeta, a većina je već prethodno bila hospitalizovana zbog liječenja osnovnih bolesti", navodi se u saopštenju iz Instituta.

Podsjetili su građane da je neophodno primjenjivati mjere lične, a posebno respiratorne higijene, kao i higijene prostora u kojem žive i rade te da prilikom kućnih i posjeta u bolnicama poštuju preporuke nadležnih ustanova.