Radojičić: Banjaluka će prvi put nakon rata za Novu godinu biti u tišini
https://balkan.sahartv.ir/vijesti/bih-i298947-radojičić_banjaluka_će_prvi_put_nakon_rata_za_novu_godinu_biti_u_tišini
Gradonačelnik Banjaluke Igor Radojičić potvrdio je da je večerašnji koncert na otvorenom otkazan i da će taj grad prvi put nakon rata dočekati Novu godinu u tišini.
(last modified 2026-04-07T17:35:01+00:00 )
Dec 31, 2018 08:36 Europe/Sarajevo
  • Radojičić: Banjaluka će prvi put nakon rata za Novu godinu biti u tišini

Gradonačelnik Banjaluke Igor Radojičić potvrdio je da je večerašnji koncert na otvorenom otkazan i da će taj grad prvi put nakon rata dočekati Novu godinu u tišini.

-Banjaluka će prvi put nakon rata biti nijema za novu godinu. Neka tu tišinu shvate oni koji treba da riješe 'slučaj Dragičević', organi vlasti koji čine ili ne čine, a i Banjalučani, neka razmisle da nam treba lijep i dobar grad da u njemu živimo i zajedno da radimo - rekao je Radojičić na vanrednoj konferenciji za novinare, nakon sinoćnjih dešavanja u tom gradu, prenosi Fena.

Ne želi se, kaže, dati povod ni za jedan novi incident, niti da se ugroze izvođači i ljudi u tehnici kojima je sinoć prijećeno, te novogodišnjih koncerata na otvorenom neće biti, a to ne vidi kao znak slabosti, već mudrosti.

Grad može da živi, naglasio je, ako ima tolerancije i razumijevanja, jer isključivosti ga ruše.

-Sinoć su prekršena pravila. Učesnici jednog protesta, 'Pravda za Davida' onemogućili su drugi skup, koncert Harisa Džinovića. Bio sam na licu mjesta i sreo sam ljude koji su se uplašeno sklanjali s platoa. To nije tolerancija i ničim se ne može opravdati – istakao je Radojičić.

Slučaj Dragičević treba, kaže riješiti, a ne nasiljem i neredima.