Vlada FBiH odobrila milion maraka za sanaciju šteta u 'Naftnim terminalima'
https://balkan.sahartv.ir/vijesti/bih-i298581-vlada_fbih_odobrila_milion_maraka_za_sanaciju_šteta_u_'naftnim_terminalima'
Sjednica Vlade FBiH
(last modified 2026-04-07T17:35:01+00:00 )
Dec 12, 2018 11:16 Europe/Sarajevo
  • Vlada FBiH odobrila milion maraka za sanaciju šteta u 'Naftnim terminalima'

Sjednica Vlade FBiH

Vlada FBiH je, u funkciji Skupštine Razvojne banke Federacije BiH, odobrila da iz sredstava ostvarenih prodajom preduzeća iz nadležnosti Agencije za privatizaciju u FBiH, koja su deponovana na transakcijskom računu posebnog fonda ove banke, bude izdvojeno 1.000.000 maraka kao dodatna finansijska sredstva za sanaciju šteta nastalih u društvu "Naftni terminali Federacije" d.o.o. Ploče nakon havarije brodo-priveza.

Sredstva će biti korištena za povećanje kapitala u "Naftnim terminalima Federacije" d.o.o. Ploče i u "Operatoru-Terminali Federacije" d.o.o. Sarajevo i utrošena u skladu s Planom utroška sredstava za sanaciju šteta dijela infrastrukture terminala, koji je sačinila Uprava društva "Naftni terminali Federacije" d.o.o. Ploče.          

Za kontrolu namjenskog utroška finansijskih sredstava i praćenje dinamičkog plana realizacije zadužen je "Operator-Terminali Federacije" d.o.o. Sarajevo, saopšteno je iz Ureda za odnose s javnošću Vlade FBiH, prenosi Fena.