U Srebrenici nova skupštinska većina
U Srebrenici je formirana nova skupštinska većina, a odbornici Skupštine opštine na sjednici su danas smijenili predsjedavajućeg Skupštine i zamjenika načelnika opštine te na te funkcije imenovali nove dužnosnike.
Naime, na održanoj redovnoj sjednici Skupštine opštine odbornici su tokom razmatranja Izvještaja komisije za izbor i imenovanje imali različite stavove oko tumačenja tog izvještaja te je dosadašnji predsjednik Skupštine Alija Tabaković prekinuo sjednicu, a s njim su zasjedanje napustila i četiri bošnjačka odbornika.
Nakon toga je sjednicu nastavio da vodi potpredsjednik Skupštine Radomir Pavlović. Odbornici su u nastavku najprije usvojili Izvještaj komisije za izbor i imenovanja nakon čega je uslijedila smjena predsjednika Skupštine Alije Tabakovića i zamjenika načelnika Nermina Alivukovića te imenovanje novih funkcionera na ove pozicije.
Za novog predsjednika Skupšine opštine Srebrenica izabran je Nedib Smajić, a novoizabarani zamjenik načelnika Opštine Srebrenica je Hamdija Fejzić.
Predsjednik srebreničkog SDS-a Momčilo Cvijetinović je kazao da novu skupštinsku većinu čine SNSD, PDP, SDS, Radikalna stranka, odbornik SDP-a Hakija Meholjić, te tri bivša odbornika SDA.
(Fena)