U povratku s ekskurzije poginuo suvozač autobusa, a 23 osobe lakše povrijeđene
U saobraćajnoj nesreći koja se dogodila u petak u 5.38 sati kod Brescie u Italiji smrtno je stradao suvozač autobusa poduzeća "Globtour" d.o.o. Međugorje I.Č. (1967.) iz Kiseljaka, a lakše su povrijeđene 23 osobe.
U autobusu su se nalazili učenici i njihovi profesori koji su se vraćali s ekskurzije.
Kako je saopšteno iz preduzeća "Globtour" d.o.o. Međugorje, zbog lakših povreda, ukupno 23 osobe (20 učenika, 2 profesora i 1 turistički vodič) zatražile su ljekarsku pomoć, ali niko od njih nije zadržan u bolnici.
Nakon ukazane ljekarske pomoći, putnicima je osiguran zamjenski autobus kojim su svi putnici nastavili daljnje putovanje prema Veneciji po predviđenom planu ekskurzije.
U saopštenju se nadalje navodi kako je vozač, koji je upravljao autobusom u trenutku saobraćajne nesreće, nakon provedenog uviđaja od strane nadležnih talijanskih tijela, nastavio putovanje s ostalim putnicima, dok je drugi sudionik saobraćajne nesreće, vozač kamiona, po neslužbenim informacijama, zadržan radi provođenja daljnjeg postupka.
- Ovom prigodom želimo izraziti porodici našeg vozača iskrenu sućut i molimo medije da objektivno informišu javnost te da pokažu poštovanje i osnovnu razinu ljudskosti prema porodici poginulog vozača. Svim sudionicima saobraćajne nesreće izražavamo iskrenu i duboku u ispriku radi doživljenih neugodnosti usljed saobraćajne nesreće, a njihovim porodicama, takođe, iskreno i duboko izvinjenje za sve nelagodnosti u ovom nemilom događaju – navodi se u saopštenju preduzeća "Globtour" d.o.o. Međugorje.
(Fena)