Čordaš: Izgradnja 65 kuća za hrvatske, bošnjačke i srpske povratnike
-
Ilustracija
Ministar za izbjeglice i raseljena lica Republike Srpske (RS) Davor Čordaš posjetio je danas opštine Bosanski Brod i Derventa, gdje su počeli radovi na izgradnji ukupno 65 kuća za hrvatske, bošnjačke i srpske povratnike u ove dvije lokalne zajednice.
U pitanju su projekti ukupne vrijednosti oko 2.500.000 KM, a Čordaš je veoma zadovoljan činjenicom da će njegovom realizacijom biti riješeno stambeno pitanje za 65 povratničkih porodica, u Derventi 46 i Bosanskom Brodu 19.
- Nadam se da će realizacija projekta proteći bez poteškoća, i da će ove porodice već u prvim mjesecima naredne godine ući u svoje nove domove - rekao je Čordaš.
Dodao da je veliki broj stambenih jedinica već obnovljen, ali da se proces povratka nastavlja i da ga treba podržati sve do njegovog konačnog završetka, saopšteno je iz entitetskog resornog ministarstva.
- U narednom periodu kroz realizaciju Projekta Regionalnog programa stambenog zbrinjavanja izgradit će se 109 stambenih jedinica, u osam opština. Ukupna vrijednost ovih radova iznosi oko 3.200.000 KM - istakao je Čordaš.
Kuće se, osim u Bosanskom Brodu i Derventi, grade i u općinama Modriča, Šamac, Vukosavlje, Bijeljina, Lopare i Pelagićevo.
(Fena)