Odgođen trilateralni sastanak BiH-Srbija-Turska u Banjaluci
Trilateralni sastanak ministara vanjskih poslova Bosne i Hercegovine, Srbije i Turske, koji je najavljen za sutra u Banjaluci, odgođen je.
Novi termin će biti naknadno usuglašen i objavljen, saopšteno je iz Ministarstva vanjskih poslova BiH.
Do odgađanja sastanka je došlo zbog vanrednih okolnosti uslijed kojih ministar vanjskih poslova Republike Turske Mevlut Čavušoglu neće moći biti u Banjaluci na planiran datum.
Ministri vanjskih poslova će prvom sljedećom prilikom razgovarati o temama zajedničkim za sve tri države kao što su regionalni projekti u oblasti prometne infrastrukture, ekonomska saradnja i opća politička situacija u regiji.
Trilaterali sastanci između BiH, Srbije i Turske održavaju se od 2010. godine s ciljem unapređivanja međusobnih odnosa, kao i otvaranja prostora za privrednu suradnju i rasterećivanja političkih odnosa, navodi se u saopštenju Ured za odnose sa javnošću MVPBiH.
(Agencije)