Pogibija četiri građevinska radnika krivica poslodavaca
Sep 03, 2018 08:16 Europe/Sarajevo
-
Ilustracija
Pogibija četiri građevinska radnika krivica je poslodavaca, jer se ne pridržavaju Zakona o radu, poručili su u Sindikatu radnika građevinarstva i stambeno-komunalnih poslova Republike Srpske.
Јedan od nastradalih radnika kažu nije čak bio ni prijavljen, i to nije jedini slučaj.
Predsjednica Sindikata radnika građevinarstva i stambeno-komunalnih djelatnosti RS Dragana Vrabičić smatra da je nepostojanje granskog kolektivnog ugovora u građevinskom sektoru veliki propust i nedostatak u zaštiti radnika na radnim mjestima, prenosi RTRS.
tagovi