Dodik: Pozvaću Putina u Banjaluku, ima dovoljno razloga da dođe
Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik rekao je danas da će predsjednika Rusije Vladimira Putina pozvati u Banjaluku na otvaranje srpsko-ruskog centra, kada taj objekt bude završen.
Vjerujem da bi on našao dovoljno razloga da dođe, ustvrdio je Dodik.
Najavio je da će 17.septembra ministar inostranih poslova Rusije Sergej Lavrov posjetiti Bosnu i Hercegovinu i prisustvovati polaganju kamena temeljca za izgradnju pomenutog centra.
Dodik je u izjavi novinarima na Manjači rekao da je spreman za sastanak s novim ambasadorom SAD-a, ukoliko, kako kaže, Erik Džordž Nelson to bude želio, na principu potpunog uvažavanja.
Dodik je prisustvovao centralnoj manifestaciji 53.“Kočićevog zbora” na Manjači i, kako prenose mediji, ponovo zapjevao.
Njegovo vokalno izvođenje pjesme “Ne može nam niko ništa”, koju je inače i ranije pjevao, aplauzom je pozdravila predsjednica Vlade RS Željka Cvijanović, piše Klix.ba
Pored Cvijanović uz Dodika se veselio i gradonačelnik Banjaluke Igor Radojičić, ali i brojni građani koji su podržali nastup svog predsjednika. Vidno raspoložen. Dodik se ispod šatora fotografisao sa posjetiocima.
(Agencije)