IGOR CRNADAK: U RS-u VIŠE NIŠTA NEĆE BITI ISTO
https://balkan.sahartv.ir/vijesti/balkan-i328442-igor_crnadak_u_rs_u_viŠe_niŠta_neĆe_biti_isto
Dan nakon što je SNSD ozvaničio da Milorad Dodik više nije predsjednik Republike Srpske i poništio čitav niz zakona koje je ocijenio opasnima, počinje novo doba u Republici Srpskoj, izjavio je Igor Crnadak. Pred nama je vrijeme kada imamo šansu da konačno izgradimo Republiku Srpsku u kojoj mladi ljudi ostaju, u kojoj se isplati biti pošten i vrijedan, a ne kao danas pohlepan i poslušan. U kojoj će svakoga štititi naše institucije, umjesto da su nemoćne i potlačene kao danas, rekao je Crnadak.
(last modified 2026-04-07T17:35:01+00:00 )
Oct 19, 2025 12:33 Europe/Sarajevo
  • IGOR CRNADAK: U RS-u VIŠE NIŠTA NEĆE BITI ISTO

Dan nakon što je SNSD ozvaničio da Milorad Dodik više nije predsjednik Republike Srpske i poništio čitav niz zakona koje je ocijenio opasnima, počinje novo doba u Republici Srpskoj, izjavio je Igor Crnadak. Pred nama je vrijeme kada imamo šansu da konačno izgradimo Republiku Srpsku u kojoj mladi ljudi ostaju, u kojoj se isplati biti pošten i vrijedan, a ne kao danas pohlepan i poslušan. U kojoj će svakoga štititi naše institucije, umjesto da su nemoćne i potlačene kao danas, rekao je Crnadak.

Iz State Departmenta su poručili da pozdravljaju potez Narodne skupštine RS-a, ističući da je riječ o rezultatu napora predvođenih Sjedinjenim Američkim Državama kako bi se smirila politička kriza u Bosni i Hercegovini. Ministarstvo finansija SAD-a također je u petak objavilo da je s liste sankcija skinulo četvoricu Dodikovih saveznika.

Prema pisanju Slobodne Bosne, srpska članica Predsjedništva BiH Željka Cvijanović je na X nalogu objavila da je RS-u dat ultimatum da uklone Milorada Dodika zvanično i da ponište sve sporne zakone koje je Ustavni sud BiH proglasio neustavnim i antidejtonskim. Rok da to učine bio je jučerašnji dan (subota) do 24 časa, što je u posljednjem trenutku i urađeno u NSRS. Ako u Americi poništavaju štetne posljedice Bidenove ere, zašto mi to ne bismo mogli u BiH? Ako su postupci te administracije bili loši za američki narod, zašto da ne kažemo da su bili loši i za srpski narod, napisala je Cvijanović.