U BIJELJINI OTVORENA DŽAMIJA AHMED-BEGA SALIHBEGOVIĆA
https://balkan.sahartv.ir/vijesti/balkan-i328176-u_bijeljini_otvorena_dŽamija_ahmed_bega_salihbegoviĆa
Podignuta sredinom 19. stoljeća, a srušena u vihoru agresije na Bosnu i Hercegovinu 13. marta 1993. godine, u Bijeljini je otvorena džamija Ahmed-bega Salihbegovića, koja je decenijama bila simbol iščupanog identiteta bošnjačkog naroda u Semberiji.
(last modified 2026-04-07T17:35:01+00:00 )
Sep 21, 2025 13:09 Europe/Sarajevo
  • U BIJELJINI OTVORENA DŽAMIJA AHMED-BEGA SALIHBEGOVIĆA

Podignuta sredinom 19. stoljeća, a srušena u vihoru agresije na Bosnu i Hercegovinu 13. marta 1993. godine, u Bijeljini je otvorena džamija Ahmed-bega Salihbegovića, koja je decenijama bila simbol iščupanog identiteta bošnjačkog naroda u Semberiji.

Obnova džamije Ahmed-bega Salihbegovića nije samo arhitektonsko djelo, to je čin povratka dostojanstva, identiteta i nade. Ova džamija je svjedok da se i nakon rušenja, progonstva i pokušaja brisanja, život i istina uvijek vraćaju. Danas šaljemo poruku da su povratak i suživot mogući, da je naša obaveza da njegujemo mir, poštovanje i zajedničku budućnost u Bosni i Hercegovini, poručio je Sevlid Hurtić, ministar za ljudska prava i izbjeglice Bosne i Hercegovine.