SDS: NOVI USTAV RS JE LUDILO, NIJE OVO 1992. I DODIK NEMA PODRŠKU
https://balkan.sahartv.ir/vijesti/balkan-i326391-sds_novi_ustav_rs_je_ludilo_nije_ovo_1992._i_dodik_nema_podrŠku
Kolegij NSRS je odlučio da će posebna 19. sjednica Narodne skupštine Republike Srpske biti održana sutra u 11 sati.
(last modified 2026-04-07T17:35:01+00:00 )
Mar 11, 2025 12:07 Europe/Sarajevo
  • SDS: NOVI USTAV RS JE LUDILO, NIJE OVO 1992. I DODIK NEMA PODRŠKU

Kolegij NSRS je odlučio da će posebna 19. sjednica Narodne skupštine Republike Srpske biti održana sutra u 11 sati.

Na posebnoj sjednici će se razmatrati Prijedlog odluke o promjenama Ustava Republike Srpske, a u vezi sa s prijedlogom za pristupanje donošenju novog ustava RS.

Oglasio se i SDS, potpredsjednik SDS-a i poslanik u narodnoj skupštini RS-a Ognjen Bodiroga je upozorio da RS nema podršku Francuske, Velike Britanije, SAD-a i Njemačke.

“SDS smatra da nije vrijeme za novi ustav. Preporučujemo Dodiku da podnese ostavku, uvodi nas u opasno stanje, ovo nije 1992. godina kada je srpski narod razjedinjen ”, rekao je Bodiroga.