Pobjegli iz Klinike za infektivne bolesti u Banjoj Luci
https://balkan.sahartv.ir/vijesti/balkan-i304580-pobjegli_iz_klinike_za_infektivne_bolesti_u_banjoj_luci
SaharTV - Banjalučka policija identifikovana je i locirala dvije osobe, koje su jučer pobjegle iz Klinike za infektivene bolesti.
(last modified 2026-04-07T17:35:01+00:00 )
Mar 27, 2020 06:57 Europe/Sarajevo
  • Pobjegli iz Klinike za infektivne bolesti u Banjoj Luci

SaharTV - Banjalučka policija identifikovana je i locirala dvije osobe, koje su jučer pobjegle iz Klinike za infektivene bolesti.

Radi se o G.R. i D.R. nastanjenim u Banjoj Luci, kod kojih je utvrđen koronavirus.

-O svemu je obaviješten dežurni tužilac Okružnog javnog tužilaštva Banja Luka, koji se izjasnio da se radi o krivičnim djelima prenošenje zarazne bolesti i nepostupanje po zdravstvenim propisima za vrijeme epidemije, te da se navedene osobe liše slobode ukoliko postoje uslovi, a ako ne, da se obezbijede do sticanja uslova za njihovo lišenje slobode – saopćeno je danas iz Policijske uprave Banja Luka.

Prethodno je jučer D.R., nezadovoljan uslovima u studenskom centru "Nikola Tesla“, gdje je smještaj za osobe kojima je potvrđen koronavirus, prijetilo da će skočiti sa petog sprata, nakon čega su on i njegova majka G.R. premješteni na Kliniku za infektivne bolesti u ulici Jovana Dučića u Banjoj Luci.

Iz Policijske uprave Banja Luka apeluju na sve građane da se tokom vanredne situacije u RS, ponašaju odgovorno i savjesno, te da postupaju u skladu sa zaključkom Štaba za vanredne situacije RS, jer jedino na taj način mogu zaštiti svoj život i život ljudi u svojoj okolini.