Doktorica četvrta žrtva koronavirusa u Srbiji
https://balkan.sahartv.ir/vijesti/balkan-i304544-doktorica_četvrta_žrtva_koronavirusa_u_srbiji
SaharTV - Koronavirus odnio je u Srbiji četvrtu žrtvu, šezdesetogodišnju pacijenticu koja je preminula u kliničkom centru u Nišu, potvrdio je u srijedu srbijanski ministar zdravlja Zlatibor Lončar za Radio-televiziju Srbije.
(last modified 2026-04-07T17:35:01+00:00 )
Mar 25, 2020 07:05 Europe/Sarajevo
  • Doktorica četvrta žrtva koronavirusa u Srbiji

SaharTV - Koronavirus odnio je u Srbiji četvrtu žrtvu, šezdesetogodišnju pacijenticu koja je preminula u kliničkom centru u Nišu, potvrdio je u srijedu srbijanski ministar zdravlja Zlatibor Lončar za Radio-televiziju Srbije.

Lončar je rekao da je riječ o pacijentici koja je bila dugogodišnji "neliječeni dijabetičar", a preminula je u utorak popodne nakon što je od 21. marta bila na respiratoru. 

U Srbiji su, do utorka poslijepodne prema tamošnjem kriznom stožeru, koronavirusom zaražene 303 osobe, među kojima i dvije bebe, a najmlađa ima 28 sedmica. 

Na bolničkom liječenju su 152 osobe zaražene koronavirusom, od kojih 21 na respiratorima, u "teškom i kritičnom stanju". 

Ministar zdravlja ponovio je apel da građani izbjegavaju socijalne kontakte, ostanu u svojim domovima, slušaju i primjenjuju savjete stručnjaka. Prvi slučaj koronavirusa potvrđen je u Srbiji 6. mart, prenosi Hina.