Najveća dvorana Beogradskog sajma postaje bolnica za oboljele od koronavirusa
https://balkan.sahartv.ir/vijesti/balkan-i304530-najveća_dvorana_beogradskog_sajma_postaje_bolnica_za_oboljele_od_koronavirusa
SaharTV - Vojska Srbije danas je počela da postavlja bolničke krevete u najvećoj hali Beogradskog sajma, gde je prema ranijim najavama predviđeno da se obezbjedi smeštaj za 3.000 pacijenata kojima se utvrdi infekcija koronavirusom i koji imaju lakše simptome.
(last modified 2026-04-07T17:35:01+00:00 )
Mar 24, 2020 10:52 Europe/Sarajevo
  • Najveća dvorana Beogradskog sajma postaje bolnica za oboljele od koronavirusa

SaharTV - Vojska Srbije danas je počela da postavlja bolničke krevete u najvećoj hali Beogradskog sajma, gde je prema ranijim najavama predviđeno da se obezbjedi smeštaj za 3.000 pacijenata kojima se utvrdi infekcija koronavirusom i koji imaju lakše simptome.

Ministarstvo odbrane Srbije saopštilo je da je i ministar Aleksandar Vulin obišao Halu 1 Beogradskog sajma i da se s članovima kolegija, uključio u "lance" koji su formirani, kako bi što prije istovarili vojnički kreveti.

"Na Sajam će doći i ljekari iz Kine, stručnjaci, da kažu kako to sve izgleda i da li je potrebno nešto promijeniti ili dodatno uraditi", izjavio je Vulin.

Po posljednjim podacima u Srbiji zabilježeno je 249 zaraženih od koronavirusa, tri osobe su preminule, a tri su se potpuno oporavile.