Senat SAD-a glasao za prijem S. Makedonije u NATO
https://balkan.sahartv.ir/vijesti/balkan-i302066-senat_sad_a_glasao_za_prijem_s._makedonije_u_nato
SaharTV - Američki Senat ubjedljivo je glasao za ratifikaciju prijema Sjeverne Makedonije u NATO.
(last modified 2026-04-07T17:35:01+00:00 )
Oct 23, 2019 03:07 Europe/Sarajevo
  • Senat SAD-a  glasao za prijem S. Makedonije u NATO

SaharTV - Američki Senat ubjedljivo je glasao za ratifikaciju prijema Sjeverne Makedonije u NATO.

Za ratifikaciju Protokola o pristupanju glasao je 91 senator, a protiv su bila dva.

Protiv ratifikacije glasali su republikanski senatori Rand Paul i Mike Lee.

Sjeverna Makedonija je s članicama NATO-a u februaru potpisala protokol o pristupanju koji otvara vrata njenom članstvu u toj alijansi, prenosi B92.