Vojna nastava ponovo u srednjim školama u Srbiji
https://balkan.sahartv.ir/vijesti/balkan-i299018-vojna_nastava_ponovo_u_srednjim_školama_u_srbiji
Inicijativu za uvođenje obuke o odbrani i civilnoj zaštiti u školski sistem pokrenulo je Ministarstvo odbrane.
(last modified 2026-04-07T17:35:01+00:00 )
Jan 17, 2019 06:28 Europe/Sarajevo
  • Vojna nastava ponovo u srednjim školama u Srbiji

Inicijativu za uvođenje obuke o odbrani i civilnoj zaštiti u školski sistem pokrenulo je Ministarstvo odbrane.

Ministarstvo prosvjete Srbije uputilo je dopis srednjim školama u Srbiji u kojem ih obavještava da bi tokom drugog polugodišta đacima trebalo da održe dva časa posvećena odbrani, civilnoj zaštiti i reagovanju u toku prirodnih katastrofa i elementarnih nepogoda, piše Politika.
Pozivajući se na izvore iz Ministarstva prosvjete, list je naveo da neće biti uveden novi predmet, već da će tokom jedne školske godine na četiri časa odjeljenskog starešinstva razredni starešina fakultativno obrađivati 11 tema, za šta može angažovati i goste iz Ministarstva odbrane.

Navodi se i da su neke od tema koje će đaci obrađivati, uloga Vojske Srbije u sistemu odbrane zemlje, kako se postaje profesionalni vojnik, vojna obaveza u Srbiji, teme iz oblasti civilne zaštite.


(Vijesti.ba)