Srbija i Turska potpisale pismo o namjerama o saradnji u oblasti bezbjednosti
https://balkan.sahartv.ir/vijesti/balkan-i296398-srbija_i_turska_potpisale_pismo_o_namjerama_o_saradnji_u_oblasti_bezbjednosti
Dogovoreno je pojačavanje saradnje dva ministarstva u borbi protiv terorizma, organizovanog kriminala i krijumčarenja
(last modified 2026-04-07T17:35:01+00:00 )
Sep 19, 2018 19:58 Europe/Sarajevo
  • Foto: Anadolija
    Foto: Anadolija

Dogovoreno je pojačavanje saradnje dva ministarstva u borbi protiv terorizma, organizovanog kriminala i krijumčarenja

Ministri unutrašnjih poslova Srbije i Turske, Nebojša Stefanović i  Sulejman Sojlu potpisali su večeras u Beogradu Pismo ministarstava unutrašnjih poslova o namjerama u oblasti bezbjednosti, koje će, saopštio je MUP, doprinijeti bržoj i intenzivnijoj razmjeni podataka.

Sojlu je kazao da je na sastanku dogovoreno pojačavanje saradnje dva ministarstva u borbi protiv terorizma, organizovanog kriminala i krijumčarenja.

"Namjera naša dva ministarstva je da učinimo sve što je u našoj moći da intenziviramo saradnju i zajedničkim snagama zatvorimo put svim kriminalnim aktivnostima", rekao je Sojlu.

Stefanović je rekao da je jedan od najznačajnijih zadataka pojačavanje borbe protiv organizovanog kriminala i jačanje saradnje policijskih jedinica koje se time bave.

Dodao je da je Pismo o namjerama prvi korak ka uspostavljanju punog sporazuma dva ministarstva o saradnji u oblasti bezbjednosti.

"Ako hoćemo da budemo brži od kriminalaca, potrebna nam je bliska i intenzivna saradnja dvije zemlje. Važno nam je da svaki kriminalac, svako ko ugrožava bezbjednost Srbije i Turske, zna da neće moći da nađe utočište u bilo kojoj od naše dvije zemlje", kazao je Stefanović.

Po njegovim riječima, Srbija izuzetno poštuje napore Ankare za obezbeđivanje uslova za smeštaj, zdravstvenu i drugu zaštitu oko četiri miliona migranata na teritoriji Turske.

(Beta)