Skup Inicijative 'Ne davimo Beograd' zbog smrti dvojice radnika
https://balkan.sahartv.ir/vijesti/balkan-i296251-skup_inicijative_'ne_davimo_beograd'_zbog_smrti_dvojice_radnika
Okupljeni nose cvijeće i svijeće kako bi odali poštu nastradalim radnicima
(last modified 2026-04-07T17:35:01+00:00 )
Sep 14, 2018 08:56 Europe/Sarajevo
  • Printscreen
    Printscreen

Okupljeni nose cvijeće i svijeće kako bi odali poštu nastradalim radnicima

Više desetina građana okupilo se večeras ispred Vlade Srbije na protestu Inicijative 'Ne davimo Beograd' nazvanom "Koliko vrijedi život u Srbiji", kako bi odali poštu dvojici radnika koji su danas poginuli na gradilištu Beograda na vodi.

Aktivisti Inicijative su na protestu nosili velike transparente na kojima je pisalo "Na vrh' planine zastava se vije crvena od krvi proletera", "Nećemo da budemo jeftina radna snaga", "Dokle će Srbija trpiti zlo", "Narod gladuje, elita se raduje" i druge.

Okupljeni nose cvijeće i svijeće kako bi odali poštu nastradalim radnicima.

Inicijativa "Ne davimo Beograd" je u objavi za skup pozvala građane da "dođu i u miru odaju poštu svim poginulim radnicima u Srbiji" kojih je, kako su naveli, od početka godine 29.

Cilj skupa je, kako navode, da nadležne upozore da je njihov posao prije svega da čuvaju ljudske živote i javna dobra, "a ne da teže samo opstanku u njihovim foteljama", prenosi Beta.

Prema pisanjima beogradskih medija, radnici su pali s 22.sprata "Štrabagove",  a poziv je upućen hitnoj službi u 9.42 sata.

Ekipe koje su izašle na teren pronašle su tijela dvojice radnika i konstatovale smrt.

Kako se saznaje, poginuli su S.D. (26) i A.Š. (41).

Na mjestu tragedije odmah su obustavljeni radovi. Pretpostavlja se da su radnici pali zbog pucanja oplate.

(Agencije)