Makedonija: Automobil poginulog mladića i djevojke izložen kao upozorenje
https://balkan.sahartv.ir/vijesti/balkan-i294757-makedonija_automobil_poginulog_mladića_i_djevojke_izložen_kao_upozorenje
Razbijeni automobil u kojem je dvoje mladih ljudi poginulo postavljen je u centru Skoplja u okviru državne kampanje za podizanje svijesti za odgovorno ponašanje u saobraćaju.
(last modified 2026-04-07T17:35:01+00:00 )
Jul 22, 2018 12:24 Europe/Sarajevo
  • Makedonija: Automobil poginulog mladića i djevojke izložen kao upozorenje

Razbijeni automobil u kojem je dvoje mladih ljudi poginulo postavljen je u centru Skoplja u okviru državne kampanje za podizanje svijesti za odgovorno ponašanje u saobraćaju.

Pored automobila, na kojem se vide tragovi krvi, postavljen je veliki crveni pano na kojem bijelim slovima piše: "Krenuli su na ljetovanje, a odletjeli u provaliju…Ivan (24) i Ana (19) izgubili su život u saobraćajnoj nesreći".

Oštećeno vozilo postavljeno je na platou pored najprometnije skopske ulice i tu će ostati do kraja ljeta kao upozorenje kako može završiti neoprezna vožnja.

Makedonske vlasti su polovinom ove sedmice započele kampanju "Ne leti, ljetuj", dijeljenjem letaka vozačima na graničnim prijelazima, u kojima se objašnjava kako treba da se ponašaju u saobraćaju.

U Makedoniji je posljednjih godina u porastu broj saobraćajnih udesa zbog brze i neodgovorne vožnje. Prema policijskoj statistici, u 2017. godini u saobraćajnim je nesrećama poginulo 155 osoba, od kojih je najveći broj bio uzrasta od 15 do 40 godina.

(Fena)