Jul 15, 2018 18:59 Europe/Sarajevo
  • Foto/Sport.ba
    Foto/Sport.ba

Fudbalska reprezentacija Francuske osvojila je danas Svjetsko prvenstvo u Rusiji, pošto je u finalu u Moskvi pobijedila Hrvatsku sa 4:2.

Na punom stadionu Lužnjiki, pred 80.000 ljudi, Francuska je povela u 18. minutu autogolom Marija Mandžukića, a izjednačio je Ivan Perišić u 28. minutu.

Francuska je ponovo povela u 38. minutu pogotokom Antoana Grizmana iz jedanaesterca, a dva gola prednosti donio je Pol Pogba u 59. minutu.

Četvrti gol za Francusku postigao je Kilijan Mbape u 65. minutu, a četiri minuta kasnije Mandžukić je postavio konačan rezultat.

Francuska je tako drugi put u historiji postala prvak svijeta, nakon 1998. godine.

Francuska je prva ekipa koja postigla četiri gola u finalu Svjetskog prvenstva, od Brazila 1970. godine.

Hrvatska je prvi put igrala u finalu Svjetskog prvenstva i ovo joj je najveći uspjeh u historiji.