Jul 14, 2018 18:06 Europe/Sarajevo
  • Belgija osvojila treće mjesto na Mundijalu u Rusiji
    Belgija osvojila treće mjesto na Mundijalu u Rusiji

Fudbalska reprezentacija Belgije osvojila je bronzanu medalju na Svjetskom prvenstvu u Rusiji, pošto je danas u utakmici za treće mjesto pobijedila Englesku sa 2:0.

Belgijci su poveli već u 4. minuti preko Tomasa Menijera. Naser Šadli prošao je po lijevoj strani, ubacio u sredinu do Menijera koji je s nekih 5-6 metara poslao loptu u mrežu.

Nakon postignutog gola Belgijci su loptu prepustili Englezima, no ipak je momčad Roberta Martineza bila opasnija. Stvorili su nekoliko poluprilika pred Pikfordovim vratima, no na odmor se otišlo pri rezultatu 1:0.

Engleski fudbaleri najbolje razdoblje igre imali su sredinom drugog poluvremena, no nisu uspjeli nekoliko izglednih šansi pretvoriti u pogodak. Najbliži je bio Erik Dajer koji je u 70. minuti u situaciji jedan na jedan svladao vratara Tibe Kurtoe, ali je loptu s gol-crte očistio Tobi Aldervejld.

Sve dvojbe oko pobjednika u 82. minuti je razriješio Eden Azar koji je pogodio za 2:0.