Moramo se ujediniti za izbacivanje Amerike iz regiona
https://balkan.sahartv.ir/vijesti/iran-i303894-moramo_se_ujediniti_za_izbacivanje_amerike_iz_regiona
SaharTV – General Amir Ali Hadžizade, zapovjednik Aerokosmiče divizije Revolucionarne garde Irana, ponovo je naglasio neophodnost izbacivanja američkih vojnih snaga iz regiona.
(last modified 2026-04-07T17:35:01+00:00 )
Feb 14, 2020 07:45 Europe/Sarajevo
  • Moramo se ujediniti za izbacivanje Amerike iz regiona

SaharTV – General Amir Ali Hadžizade, zapovjednik Aerokosmiče divizije Revolucionarne garde Irana, ponovo je naglasio neophodnost izbacivanja američkih vojnih snaga iz regiona.

On je za televiziju Al-Masirah sa sjedištem u Jemenu rekao da su sve zemlje osovine otpora ujedinjene, te da se za izbacivanje američkih vojnih snaga i uništenje cionističkog režima, moraju uložiti zajednički napori.

„Danas osovina otpora nije samo Iran. Danas se osovina otpora prostire od Crvenog mora do Sredozemnog mora, od pokreta Ansarullah u Jemenu do Hezbollaha u Libanonu“ – rekao je on.

On je također rekao da to što Amerika ne priznaje broj žrtava u iranskom raketnom napadu na američke baze u Iraku pokazuje njihovu niskost i poniženost.

Hadžizade je istakao da će SAD u budućnosti priznati smrti vojnika za koje sada tvrdi da su doživjeli „moždane traume“.

„Ono što je bilo značajno u napadu Garde na Ain al-Assad u Iraku jeste sramoćenje Amerike i uništenje njene hegemonije, jer smo mi napali najveću američku bazu“ – rekao je iranski general.