Aug 18, 2017 15:53 Europe/Sarajevo
  • Milan pobijedio, Ajax izgubio kod kuće

Sinoć su završene prve utakmice play-offa za Evropsku ligu, a najubjedljiviju pobjedu ostvario je Milan koji je na domaćem terenu slavio protiv Škendije sa rezultatom 6:0.

Strijelci su bili Silva u 13. i 28. minuti, Montolivo 25. i 28. minuta, Borini 67. i Antonelli u 69. minuti. Vardar je na svom terenu slavio protiv Fenerbahčea sa 2:0. Athletic Bilbao je u gostima pobijedio Panathinaikos rezultatom 3:2. Osijek je na domaćem terenu izgubio od Austria Vienna rezultatom 1:2. PAOK je savladao Ostersunds rezultatom 3:1 Maccabi Tel Aviv je slavio u gostima kod Altacha s minimalnih 1:0, dok je Ludogorec rezultatom 2:0 nadigrao Suduvu. Domžale su remizirale sa Marseilleom rezultatom 1:1. Senijad Ibričić je igrao do 90. minute u redovima domaće ekipe, a istim rezultatom završen je susret između Legije i Šerifa. Braga je slavila na Islandu kod Hafnarfjordura rezultatom 2:1, dok je Plzen nadigrao AEK iz Larnace rezultatom 3:1. Istim rezultatom Salzburg je slavio u gostima kod Viitorula. Ajax je izgubio kod kuće od Rosenborga rezultatom 1:0, dok su jedini susret bez pogodaka odigrali Club Brugge i AEK.